Засоби для онлайн-роботи

Засоби для проведення сумісної роботи онлайн стали особливо актуальними у зв'язку з пандемією COVID-19, яка поки що не демонструє тенденції до швидкого припинення. Для підвищення ефективності онлайн-спілкування при проведенні наукових досліджень розроблено багато різноманітних платформ, кожна з яких має свої переваги та недоліки.

В інституті математики НАН України на базі наявних відкритих платформ налаштовано наступні локальні ресурси для онлайн-співпраці.

Рекомендації та застереження щодо використання

BigBlueButton

Функції та можливості. Популярна відкрита платформа, яка використовується багатьма установами в різних частинах світу для дистанційного навчання. Розробляється з 2011 року, але особливо активно протягом останнього року у зв'язку з стрімким зростанням потреби у засобах дистанційного навчання. Серед особливостей слід відзначити, що крім стандартних функцій відео- та аудіозв'язку, платформа має, зокрема, також такі можливості.

Рекомендації та застереження.

JitsiMeet

Функції та можливості. Ця платформа має стандартний набір функцій: Аудіо- та відеозв'язок, текстовий чат, демонстрація екрану. У встановленій версії увімкнено автентифікацію: для започаткування сеансу потрібно вказати логін та пароль (зі свого облікового запису на сервері інституту), права модератора отримує той користувач, який розпочав сеанс. Також у встановленій версії підключена онлайн-дошка, яка доступна в позиції меню "Відкрити спільний документ". Функції запису та трансляції вимкнено (будуть реалізовані, якщо буде реальна потреба). Так, ця програма теж перекладена українською.

Рекомендації та застереження

Etherpad

Власне, основна ідея встановлення даного сервісу - легке поєднання функцій онлайн-дошки, яка викликається піктограмою з зображенням трикутника та кола, та аудіо-відео-текстового чату. Все інше - (корисний?) бонус.

Рекомендації та застереження.

WBO

Досить приємний в роботі інструмент. Працює помітно швидше та точніше, ніж дошка (анотації) в BigBlueButton. Дуже зручно використовувати в будь-якій онлайн-платформі (Zoom, Meet, BigBlueButton...) через функцію демонстрації екрану, при цьому написаний результат залишається постійно доступним в мережі (потрібно зише знати адресу, яка може бути еквівалентом паролю). Це також дозволяє повертатись до змісту обговорень з попередніх сеансів. Звичайно ж, тут, як і в усіх інших системах на наших серверах, теж є українська.

Рекомендації та застередення.