Новотарський Михайло Анатолійович

Новотарський Михайло Анатолійович



Освіта

    Закінчив Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", 1979 р.
    Спеціальність: електронні обчислювальні машини.

    Дисертації

      1. Присуджено вчену ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.13 - Обчислювальні машини, комплекси, системи і мережі.1988 р.
      Назва дисертрації: "Особливості побудови та функціонування асинхронних мультипроцесорних систем з локальною взаємодією процесорів".
      2. Присуджено вчену ступінь доктора технічних наук за спеціальністю 01.05.02 - Математичне моделювання та обчислювальні методи. 2010 р.
      Назва дисертації: "Паралельні асинхронні методи та засоби моделювання перистальтичних процесів".

      Напрямки досліджень

        Перші роботи присвячені вирішенню проблем синтезу паралельних однорідних обчислювальних структур, орієнтованих на розв’язування задач, які характеризуються природною паралельністю. Запропонована процедура синтезу однорідних асинхронних мультипроцесорних систем. Розроблено новий підхід до створення імітаційних моделей, який полягає у використанні мереж для формального їх опису.
        Ряд робіт присвячений проблемам ефективної реалізації асинхронних паралельних методів розв’язування нестаціонарних крайових задач математичної фізики на паралельних обчислювальних системах. В роботах цього циклу розглянуто також проблеми побудови імітаційних моделей, які використовують крайові задачі математичної фізики в якості реального робочого навантаження.
        В роботах 1999-2002 років наведено результати дослідження структурних та функціональних особливостей нейронних мереж з використанням різних типів нейронів та принципів взаємодії. Для ряду архітектур нейронних мереж проаналізовано вплив типів навчання на самоорганізацію обчислювального процесу вирішення крайових задач математичної фізики чисельними методами. Запропонована модель цифрового нейрона, яка базується на останніх досягненнях нейробіології в галузі синаптичної взаємодії.
        На основі моделі цифрового нейрона розроблена архітектура дворівневої дискретної кліткової нейронної мережі для розв’язування рівнянь математичної фізики локально-асинхронним мультисітковим методом. За результатами досліджень створено програмні системи моделювання тривимірних кліткових нейронних мереж, орієнтованих на вирішення крайових задач, що описують гідродинамічні процеси в областях складної форми.
        В ході досліджень 2003-2011 років набув подальшого розвитку локально-асинхронний мультисітковий паралельний метод розв’язування рівнянь математичної фізики, який вирізняється застосуванням модифікованого принципу асинхронної взаємодії вузлових процесів, локальним характером обміну даних між обчислювальними вузлами та використанням мультисіткових обчислень, що дозволяє підвищити ступінь паралельності обчислень при високому рівні ефективності завантаження технічних засобів.
        Вперше запропоновано топологію тривимірного пошарового циркулянтного графа на основі об’єднання топологічних властивостей двовимірного оптимального циркулянтного графа та тривимірного тора, що дозволило зменшити діаметр графа та його середню відстань у порівнянні з окремо взятими двовимірним циркулянтним графом та тривимірним тором.
        Розроблено нові методи оптимальної прокладки трас у тривимірних пошарових циркулянтних графах, які вирізняються локальним характером прийняття рішення про вибір маршруту, що дозволяє підвищити надійність доставки даних, та можливістю рівномірного розподілу комунікаційного навантаження.
        Розроблено модель кліткової нейронної мережі для чисельного розв’язування рівнянь математичної фізики, яка дозволяє скоротити середній час комунікацій, що припадає на одну ітерацію, за умови використання тривимірного циркулянтного графа як базової структури зв’язків між вузловими процесами.
        Створено новий засіб формального мережного опису для імітаційного моделювання кліткових нейронних мереж на паралельних обчислювальних системах, що об’єднує властивості процесного моделювання і моделювання дискретними подіями зі застосуванням APRO-мереж та включає мову моделювання для задавання правил функціонування моделі і структур даних.
        Розроблено формальний опис структур тривимірних кліткових мереж для розв’язування рівнянь математичної фізики на паралельних обчислювальних системах локально-асинхронним мультисітковим методом, який дозволяє спростити процес представлення моделі програмною системою моделювання.
        Згадані наукові результати використанні при виконанні договорів про наукове співробітництво:
        1. „Розробка імітаційних моделей і дослідження нових методів реконструктивно-відновних операцій на органах травного каналу методами математичного моделювання та обчислювального експерименту ”.
        Договір між Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця та Інститутом математики НАН України:
        2. „Основи розробок реконструктивних операцій на травній трубці методами математичного моделювання і оцінка їх ефективності ”.
        Договір між Вінницьким національним медичним університетом ім. М.І. Пирогова та Інститутом математики НАН України.
        В рамках співпраці за даними договорами створено методи та засоби математичного моделювання реконструктивно-відновних операцій травного тракту.
        Проведено моделювання реконструктивних операцій, що дало можливість провести кількісне порівняння гідродинамічних параметрів процесів після значної резекції порожнистих органів травного тракту, та визначити оптимальні підходи до зниження ризику розвитку синдрому короткої кишки.

        Досвід роботи

          1. 03.1979-07.1980 — конструктор-стажер третьої категорії Інституту надтвердих матеріалів АН УРСР.
          2. 07.1980-07.1987 — конструктор третьої категорії Інституту надтвердих матеріалів АН УРСР.
          3. 07.1987-09.1987 — провідний інженер Інституту математики НАН України.
          4. 09.1987-02.1991 — молодший науковий співробітник Інституту математики НАН України.
          5. 02.1991-01.2002 — науковий співробітник Інституту математики НАН України.
          6. 01.2002-04.2011 — старший науковий співробітник Інституту математики НАН України.
          7. 04.2011 — провідний науковий співробітник Інституту математики НАН України.
          Усі права захищені © 2007 Інститут Математики