Співробітники
Бакан А.Г.
Пожарська К.В.
Романюк А.С.
Романюк В.С.
Савчук В.В.
Сердюк А.С.
Соколенко І.В.
Стасюк С.А.
Степанюк Т.А.
Шидліч А.Л.
Янченко С.Я.
Колишні співробітники
Буслаєва С.Ф.
Войтович В.А.
Гаврилюк В.Т.
Голуб А.П.
Дерев'янко Н.В.
Дзядик В.К.
Задерей П.В.
Коновалов В.М.
Конограй А.Ф.
Кушпель О.К.
Мельник Ю.І.
Миронюк В.В.
Мусієнко А.П.
Овсій Є.Ю.
Ремез Є.Я.
Степанець О.І.
Шевчук І.О.
|
КОНОВАЛОВ
Віктор Миколайович
04.IV.1946-01.XI.2008
Коновалов Віктор Миколайович народився 04.04.1946 р. у м. Берлін, Німеччина. Доктор фіз.-мат. наук (1986 р.), професор (1988 р.). Закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка (1969 р.). У 1969-1972 рр. навчався в аспірантурі Інституту математики НАН України і по її закінченню з 1972р. по 1991 р. працював в Інституті математики НАН України. В 1991-2001 рр. співробітник міжнародного математичного центру, а згодом протягом 2001-2008 рр. провідний науковий співробітник Інституту математики НАН України.
Наукові дослідження стосуються наближення та продовження функцій багатьох дійсних змінних, наближення випуклих функцій, колмогоровських, ентропійних та псевдорозмірнісних поперечників.
У задачі про нерівності між величинами норм функцій і їхніх похідних (нерівності типу Колмогорова) встановив нерівності з точними константами для функцій двох змінних. Віктор Миколайович ввів поняття відносного поперечника, який характеризує найкраще наближення фіксованої множини її перерізами заданої розмірності. Для класів Соболєва періодичних функцій однієї змінної з певними обмеженнями на старші похідні, встановив точні порядки таких поперечників.
Для класів рівномірно обмежених випуклих функцій, які задовольняють умови Ліпшиця одержав точні за порядком оцінки колмогоровських, ентропійних та псевдорозмірнісних поперечників.
Лауреат Республіканської премії ім. М. Островського (1980) та премії ім. М. М. Крилова НАН України (1991).
Віктор Миколайович Коновалов помер 1 листопада 2008 р.
Вибрані публікації
- Коновалов В.Н., Майоров В.Е. Поперечники некоторых классов выпуклых функций и тел. Изв. РАН. Сер. матем. 2010, 74 (1), 135–158.
- Konovalov V.N., Leviatan D. Shape-preserving widths of weighted Sobolev-type classes of positive, mono-tone, and convex functions on a finite interval. Constr. Approx. 2003, 19 (1), 23–58.
- Коновалов В.Н. Приближение классов Соболева их конечномерными сечениями. Матем. заметки. 2002, 72 (3), 370–382.
- Коновалов В.Н. Оценки поперечников типа Колмогорова для классов дифференцируемых периодических функций. Матем. заметки. 1984, 35 (3), 369–380.
- Коновалов В.Н. Точные неравенства для норм функций, третьих частных, вторых смешанных или косых производных. Матем. заметки. 1978, 23 (1), 67–78.
|